Ivara Drupas audzēknis Ivars Samušonoks izcīna sudraba medaļu Polijas kausā 2021.

Ivars Samušonoks izcīna sudraba medaļu Polijas kausā 2021.

7.februārī, Polijas pilsētā Milicz norisinājās starptautiskais turnīrs brīvajā cīņā "Poland Cup 2021". Šajā turnīrā piedalījās divi Latvijas cīkstoņi, Ivara Drupas audzēknis Ivars Samušonoks (Rīga, KKCSS) un Sergeja Kursīša audzēknis Alan Amirov (Daugavpils, DISVS).

Ivars startēja svaru kategorijā līdz 86.kg, kurā dalību bija pieteikuši 15 cīkstoņi. Pēc izlozes, Ivaram pirmais aplis bija brīvs un bija jāgaida uzvarētājs pārī Šveice vs Austrija. Šajā cīņa pārliecinoši uzvarēja Šveicietis Reichmut Stefan, kurš 2019.gada Pasaules čempionātā izcīnija bronzas medaļu. Jāpiemin, ka šī bronzas medaļa ir Šveicieša ceļa zīme uz Olimpiskajām spēlēm.

Ivaram pirmā cīņa bija smaga un spraiga, tikai pieliekot lielas pūles tika izcīnīta uzvara un cīņa tika noslēgta ar rezultātu 9:8. Savukārt, otrajā cīņā, Ivaram pretī stājās Polijas pārstāvis Sadowski Cezary, kuru Ivars pārliecinoši pārspēja ar rezultātu 10:0, līdz ar to iekļūstot finālā. Cīņu par zelta medaļu Ivars neaizvadīja traumas dēļ, kuru guva nometnes laikā, tātad sudrabs Ivaram.

Trenera Sergeja Kursīša audzēknis Alan Amirov cīnījās sev ierastajā svaru kategorijā līdz 79.kg, kurā dalību bija pieteikuši 14.cīkstoņi. Pirmajā cīņā Alans ar rezultātu 11:00 pieveica Polijas cīkstoņi Ogorek Norberts, otrajā cīņā tikās ar vēl vienu Polijas pārstāvi, kuru uzvarēja ar rezultātu 8:0, kas deva iespēju Alanam cīnīties pusfinālā. Pusfināla cīņa Alanam aizritēja ļoti sīvā gaisotnē, ar dažām tiesnešu kļūdām, rezultāts nepavisam nebija iepriecinošs un galā (5:10) zaudējums. Neskatoties uz zaudējumu, Alanam bija iespēja cīnīties par bronzas medaļu un cīņā par bronzas medaļu, Alans pierādīja savu pārākumu pret vēl vienu Polijas cīkstoni, ar rezultātu 12:1 izcīnot uzvaru un bronzas medaļu.

Divas nedēļas pirms sacensībām abi Latvijas izlases cīkstoņi piedalījās starptautiskajā treniņu nometnē Polijā, kura ir viena no pēdējām sagatavošanās nometnēm pirms dalības Eiropas Olimpisko spēļu atlases turnīra.

APSVEICAM trenerus Ivaru Drupu un Sergeju Kursīti ar audzēkņu Ivara Samušonoka un Alana Amirova izcīnītajām godalgotajām vietām.

Galerija